Wyjazd do obiektu, w którym znajduje się rozbudowana baza SPA to bardzo dobry patent na odpoczynek i relaks. To także bardzo dobra okazja do tego, aby spróbować całkiem nowych zabiegów i aby zadbać o kondycję swojego ciała. Relaks w SPA warto planować w taki sposób, aby miejsce, w którym się zatrzymamy faktycznie dysponowało zabiegami, które interesują nas najbardziej. Warto więc wcześniej, jeszcze przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić ich listę oraz możliwość zarezerwowania na nie miejsca w interesującym nas terminie. Planując taki wyjazd warto też sprawdzić udostępniane przez obiekt pakiety pobytowe. Bardzo często można znaleźć pakiety ukierunkowane pod kątem możliwości korzystania z zabiegów w SPA, które są też atrakcyjne cenowo.

Zabiegi w SPA- na co możemy liczyć?

Każdy hotel ma nieco inną ofertę zabiegów, najczęściej jednak są to zabiegi kosmetyczne, a także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Czasem można też liczyć na indywidualnie dobrane zabiegi w SPA, które będą odpowiadać bieżącym potrzebom skóry. Tutaj, ogromną rolę gra to, czy obiekt faktycznie dysponuje doświadczoną kadrą specjalistów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, którzy będą w stanie doradzić, jakiego rodzaju zabiegi warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. W ramach pobytu często można też liczyć na zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, specjalne kąpiele, a także na masaże w SPA, które relaksują lub też pobudzają zmysły. Całość dopełnia możliwość korzystania ze strefy mokrej, a więc z basenów, masaży wodnych czy też sauny.

Masaż- rytuał mający fenomenalny wpływ na ciało i duszę

Jeśli nasz pobyt w SPA rzeczywiście ma stanowić dla nas ukojenie zmysłów- na pewno warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z sesji z masażystą. W końcu, relaks w SPA to także oddziaływanie na zmysły, co działa odprężająco i rozluźniająco na mięśnie całego ciała. Bogatą ofertę masaży różnego rodzaju można znaleźć na terenie obiektu zlokalizowanego pod Warszawą- w kompleksie hotelowym Talaria. Pełną ich listę można znaleźć na stronie talaria.pl. Do najciekawszych propozycji bez wątpienia należy:

  • Masaż rezonansowy- jest to rodzaj masażu, podczas którego głównie masowane są plecy. Jest to połączenie technik masażu klasycznego z masażem bańką chińską, co ma na celu maksymalnie rozluźnić mięśnie pleców. Dodatkowo, wykorzystuje się też dźwięk mis tybetańskich oraz gorącą rolkę wg dr Kneippa. Podczas masażu wykorzystywane są też zioła, olejki oraz naturalne balsamy, które mają dobroczynny wpływ na naszą skórę. Jest to masaż idealny dla osób, które na co dzień skarżą się na ból pleców.
  • Masaż rozgrzanymi kamieniami- wykonuje się go z wykorzystaniem półszlachetnych kamieni energetycznych. Są to zarówno zimne kamienie marmurowe jak i rozgrzane kamienie bazaltowe. Masaż ma za zadanie zredukować napięcie w obrębie mięśni oraz stawów. Dodatkowo, prowadzi do powstawania pozytywnych przekrwień w masowanych rejonach ciała, co pozwala wspomagać naturalne procesy regeneracji organizmu.