Pierwsze modele zamiatarek, jakie kiedykolwiek wyjechały na ulice były pojazdami, których konstrukcja oparta była o podwozie auta ciężarowego. Miało to duże znaczenie ze względu na to, że były one wówczas w stanie zabrać ze sobą naprawdę pokaźne zbiorniki na wodę czy też spore kontenery na odpady. Pozwalało to podczas jednorazowego przejazdu maszyny na oczyszczenie naprawdę dużego terenu. Największą ich zaletą była ich wydajność.

Tego rodzaju zamiatarki nadal są dostępne w sprzedaży i można je znaleźć na stronie Terberg Matec– przedsiębiorstwa, które zajmuje się ich dystrybucją. Warto jednak zauważyć, że w toku doskonalenia tych maszyn, na rynku pojawiły się też alternatywne rozwiązania- niewielkie, kompaktowe modele miejskich zamiatarek drogowych, które znacznie lepiej radzą sobie w ciasnej przestrzeni właśnie poprzez swój rozmiar. Gdzie wobec tego wykorzystuje się te klasyczne, większe gabarytowo modele?

Zamiatarka, która posiada pełen osprzęt

Duże modele zamiatarek przede wszystkim stawiają na wydajność. Maszyny te jednak posiadają osprzęt bardzo podobny do tego, jaki znajdziemy także w modelach kompaktowych. Jest to:

  • Osprzęt sprzątający w postaci zestawu szczotek obrotowych umieszczonych na wysięgnikach hydraulicznych. To właśnie praca tych szczotek jest podstawą oczyszczania powierzchni, jej mycia na mokro, odpylania i pozbywania się niewielkich odpadów. Osprzęt ten w modelach kompaktowych jest umieszczany na froncie maszyny. W modelach wielkogabarytowych jest to rozwiązane w nieco inny sposób. Jest to osprzęt boczny lub też wleczony bezpośrednio za pojazdem.
  • Myjka ciśnieniowa. Może ona usuwać zaschnięte zabrudzenia, ale też może doskonale poradzić sobie z różnego rodzaju cieczami. Zamiatarki mogą też z powodzeniem usuwać wiele substancji chemicznych. Mogą to być substancje o dużej oleistości, kwasy oraz zasady.
  • Odkurzacz przemysłowy.

Jakie tereny oczyszczają duże modele zamiatarek?

Ze względu na wielkość tych maszyn, a także ich ciężar, zamiatarki te raczej operują na przedmieściach i na głównych drogach dojazdowych. Działają przy robotach drogowych i terenach inwestycyjnych. Mogą oczyścić bardzo duży areał w krótkim czasie. Sama naprawa zamiatarek może się odbywać z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można te maszyny użytkować bardzo długo, nawet przy dość intensywnej eksploatacji.

Zapraszamy https://www.terbergmatec.pl/!