Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach marketing jest bardzo istotny i to tak naprawdę w przypadku praktycznie każdej branży, nawet skupu aut. Ludzie są obecnie bardzo zabiegani, mają coraz mniej czasu, w związku z czym szukają dóbr i usług wszelkiego rodzaju w sieci. Dlatego warto dostosować się do obecnie panujących realiów, jeśli chce się rozwijać biznes i pozyskiwać nowych klientów.

Strona www

Jest szalenie ważna. Powinna być jasna, przejrzysta, czytelna dla użytkowników. Osoby wchodzące na stronę powinny bez problemu trafić na treści, które ich najbardziej interesują. Dlatego dobrze jest postawić stronę internetową, która będzie miała jasno zarysowaną strukturę, czyli podstrony. Dzięki temu treści będą posegregowane i łatwe do odnalezienia. Nie można zapomnieć o kontakcie, a jeżeli mamy formularz na stronie, to dobrze jest co jakiś czas sprawdzać, czy poprawnie działa.

Pozycjonowanie strony

Odpowiednia budowa i zawartość strony www są istotne przy pozycjonowaniu strony. Jest to działanie polegające na tym, aby strona na konkretne hasła kluczowe pojawiała się wysoko, najlepiej na pierwszych miejscach, na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. W przypadku skupu samochodów mogą być to hasła: skup aut, dobry skup aut. Z racji tego, że wiele skupów działa w danym regionie, warto dodać do haseł miasto, czyli mielibyśmy na przykład: skup aut kraków. Na efekty pozycjonowania jednak trzeba troszkę poczekać, dlatego jeśli zależy nam na szybkim efekcie to warto pomyśleć o kampanii AdWords.

AdWords

Efekt w przypadku kampanii AdWords mamy natychmiastowy. Zasilamy konto, ustalamy budżet dzienny, przygotowujemy reklamy i ruszamy z kampanią. Ogólnie sprawa ma się podobnie jak przy pozycjonowaniu strony – celem są wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, aby osoba, która szuka skupu aut od razu trafiła na naszą stronę. AdWords różni się jednak rozliczeniem, a stawki za kliknięcie są ustalane na zasadzie aukcji i mogą ulegać zmianie. Wiele zależy od tego, ile firm konkuruje ze sobą w tym samym czasie o widoczność.