Duże zamiatarki samochodowe są konstruowane na podwoziu samochodu ciężarowego. Jednakże te modele, które są przeznaczane do sprzątania ulic, chodników, skwerów i torowisk w przestrzeni miejskiej- zazwyczaj mają formę bardziej kompaktową. Lepszą zwrotność tych pojazdów można uzyskać na przykład poprzez zastosowanie przegubowej ramy. Zamiatarki są maszynami stworzonymi do sprzątania ulic, toteż prędkość maksymalna, jaką są w stanie rozwinąć nie jest bardzo duża- wynosi ona maksymalnie do 50 km/h. Czasem, konieczna jest naprawa zamiatarek, gdyż mogą one ulec awarii na takiej samej zasadzie, co samochody osobowe. Dodatkowo, naprawa zamiatarek może obejmować także serwis elementów bezpośrednio zaprojektowanych właśnie do samego sprzątania, jak chociażby myjki ciśnieniowej czy szczotek obrotowych.

Zamiatarki to pojazdy wszechstronne

Wręcz zaskakujące może być to, jak wiele funkcji w praktyce posiadają te pojazdy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że są one w stanie w efektywny sposób zamiatać ulice bez konieczności unoszenia do góry kurzu i pyłu- szczotki obrotowe podczas pracy są na bieżąco zraszane. Zamiatarka pozwala także efektywnie oczyszczać ulice z większych odpadów- zarówno papierowych jak i plastikowych, a także takich zanieczyszczeń jak chociażby niedopałki papierosów. Zastosowanie wbudowanej myjki ciśnieniowej daje możliwość wyczyszczenia brudu, który jest zaschnięty i którego nie da się wyszczotkować. Dmuchawa pozwala oczyszczać powierzchnie z opadniętych liści, co jest szczególnie istotne w sezonie jesiennym.

Zamiatarki przyszłości, czyli jakie?

Do najnowocześniejszych modeli zamiatarek należą propozycje pojazdów elektrycznych. Co najważniejsze, doskonale sprawdzają się one w przestrzeni miejskiej, gdyż nie powodują one dodatkowego zanieczyszczenia środowiska, a pracują w terenie bardzo często i to przez wiele godzin. Nowoczesne modele zamiatarek mają też to do siebie, że posiadają komfortową kabinę operatorską, która jest dobrze wygłuszona od hałasu.

Sprawdź ofertę https://www.terbergmatec.pl/